Korneo - chemický peeling

08.03.2023

Je maximálně šetrný, a přitom má stejné výsledky jako chemický peeling. O čem, že je řeč? O korneoterapeutickém peelingu – nové neinvazivní metodě Peel-Therapy Concept, kterou vyvinula česká kosmetická značka Essenté.

Tato nová generace korneoterapeutických peelingů omlazuje, regeneruje, barevně sjednocuje a rozjasňuje pleť, ale – na rozdíl od chemických metod – je k ní mnohem šetrnější. Účinné AHA kyseliny se při ní totiž uvolňují pomalu a postupně. Korneoterapeutickou kúru jsme už vyzkoušeli a tady je podrobný článek o všem, co by vás mohlo zajímat.

Nejprve je nutné napsat, že se jedná o kúru, která je postavena na kombinaci salonního ošetření a domácí péče. Když jsme o této metodě na našem blogu psali, v komentářích jste se ptali, zda je možné vyzkoušet jen domácí péči. Tedy, ano – lze, ale efekt nebude takový, jako když obojí zkombinujete. Právě na tom je totiž korneoterapeutická kúra postavena.

Korneoterapeutická kúra pro zralou i aknózní pleť

Začneme tím, co pro vás bude asi nejdůležitější – v čem může korneoterapeutická kúra pomoct naší pleti?

"Dokáže zlepšit jednotnou barvu pleti, působí proti pigmentovým skvrnám, dokáže vzpružit unavenou a povadlou pleť. Vyhladí jemné vrásky, zároveň ale řeší i problémy s akné, mastnou pletí a rozšířenými póry, protože dokáže zmírnit jizvičky po proběhlém akné a mnohé další," vyjmenovává Denisa Jasinská, jejíž tým české kosmetické značky Essenté, korneoterapeutický peeling vyvinul.

Efekty korneoterapeutické kúry:

→ pomáhá se stažením rozšířených pórů

→ mírně zesvětluje pigmentové skvrny

→ snižuje počet černých teček

→ odstraňuje první známky biologického stárnutí pleti

→ obnovuje optimální vypnutí pleti

→ vyhlazuje vrásky

→ redukuje drobné jizvičky po proběhlém akné

→ udržuje akné ve stabilizované fázi


Korneo peeling je šetrný k pleti

A jak tedy korneoterapeutická kúra funguje? Její podstatou je to, že odstraní odumřelé vrstvy pokožky, a ta je pak vyhlazená a celkově rozjasněná. Korneo peeling zároveň aktivuje buňky hluboko v kůži a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu.

Korneoterapeutická kúra dosahuje stejných výsledků jako chemický peeling, ale při buněčné exfoliaci využívá efektivního mixu mnohem nižšího procenta průběžně se uvolňujících AHA kyselin, takže nedochází k poškození pokožky, jejíž přirozená fyziologická bariéra tak zůstává zachována.

Zatímco chemický peeling je velkým a razantním zásahem do nitra pleti, korneoterapeutický peeling je stejně výkonný díky převratné technologii postupného uvolňování AHA kyselin pomocí lamelárního vodního gelu (LWG).

Právě tento LWG gel je ekologický biomateriál vyvinutý na bázi jílu. Funguje tak, že tvoří jednotlivé lamelové vrstvy, přičemž v lamelách je absorbována synergie alfa-hydroxy kyselin. Prakticky řečeno, gel se na pokožce rozpouští a AHA kyseliny se uvolňují do kůže zcela novým způsobem – postupně, progresivní a kontrolovatelnou cestou, proto nedochází k popáleninám či zánětům pokožky, jako tomu někdy bývá u chemických peelingů.

Chemický peeling může kůži poškodit

"Chemický peeling obsahuje mnohem silnější koncentrace AHA kyselin než korneoterapeutický a je postaven na přímém jednorázovém působení. Ano, dojde k velice rychlé exfoliaci povrchových i hlubších vrstev pokožky, ale ta se může snadno poškodit a navíc se může i dlouhodobě narušit pH pokožky a její ochranná funkce. Korneoterapeutický peeling ani při intenzivní buněčné exfoliaci nemá vliv na pH hodnotu pokožky," říká Denisa Jasinská.

Další nevýhodou chemického peelingu je pak podle odborníků to, že ho lze aplikovat jen v zimě. Korneoteraputickou kúru lze oproti tomu – právě díky pomalému a postupnému uvolňování AHA kyselin – nasadit bez problémů i v letních měsících. Je však nutné důsledně používat denní krémy s minimálním ochranným faktorem SPF 30.

Korneoterapeutická kúra na vlastní kůži

Aby byla korneoterapeutická kúra maximálně efektivní, dostala jsem od své kosmetičky, která pracuje se značkou Essenté a je proškolená v korneo metodě, základní pokyn dodržet všechny její kroky:

1) Domácí příprava pleti před korneoterapeutickým ošetřením

2) Absolvování korneo-peelingu v kosmetickém salonu

3) Domácí péče o pleť po ošetření.

Pojďme se podívat podrobně, jak to probíhalo:

1. KROK: Domácí příprava pleti před korneo-peelingem

Už 14 dnů před korneoterapeutickým peelingem jsem začala vždy ráno a večer aplikovat na pleť Přípravný peeling krém. Ten obsahuje vyšší koncentraci postupně se uvolňujících AHA kyselin a doba jejich uvolňování činí cca 10 hodin. Jeho úkolem bylo intenzivně, ale šetrně odstranit zrohovatělé buňky pokožky, a především zvýšit účinnost následného peelingového ošetření v salonu.

2. KROK – Aplikace korneo peelingu v salonu

Pak už následovala samotná návštěva salonu. Zkušená kosmetička mou pleť krásně vyčistila a připravila ji na proceduru. Nejprve nanesla Přípravný gel, který obsahuje směs AHA a BHA kyselin a má dvě intenzity. Gel opět odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky, především ale pokožku dokonale připraví na následující peelingové ošetření. Jeho cílem je maximálně zvýšit vstřebávání účinných látek z následné péče.

Následoval samotný korneoterapeutický peeling, který kosmetička nechala působit cca 15 minut. Po jeho smytí nanesla na mou pleť na 8 minut hyaluronový booster, který jí dodal maximální vláhu a pleť po něm byla krásně hydratovaná a vypnutá. Následovalo klasické ošetření pleti, a to bylo moc příjemné…

Tady je nutno zmínit, že pro dosažení optimálního dlouhodobého výsledku korneoterapeutické kúry se doporučuje intenzivní kúra skládající se ze 4 až 6 ošetření opakovaných po 1 až 2 týdnech. Já jsem docházela do salonu po dvou týdnech a 5 návštěv bylo dostačujících.

3. KROK – Domácí péče o pleť po ošetření (během kúry)

To důležité se ovšem při korneoterapeutické kúře neděje jen v salonu, ale také doma po ní, a po celou dobu jejího trvání. Ovšem nepředstavuje to o mnoho práce navíc, kterou bychom své pleti měli věnovat.

V praxi to vypadá asi takto:

→ Ráno i večer vyčistíte pleť Mycí emulzí s AHA kyselinami.

→ Nanesete Hyaluronový booster, který vrací pleti vláčnost, pružnost, zpevňuje ji, zkrátka dodává jí

intenzivní hydrataci a regeneraci.

→ Ráno používám (vzhledem k tomu, že inklinuji k pigmentovým skvrnám i v zimě) Denní krém SPF 30, který chrání před UVA i UVB zářením.

→ Na noc (po vyčištění pleti Mycí emulzí) nanáším Therapy krém (noční krém), který opět obsahuje potřebné AHA kyseliny a podporuje ještě další exfoliaci – pro korneoterapeutickou kúru v tomto stadiu zcela zásadní. Pleť hloubkově hydratuje a rozjasňuje. Pro maximální účinek jsem ho vždy rovnoměrně nanesla na pleť a pak ho do ní jemně vmasírovala.

Výsledky Aby byla korneoterapeutická kúra maximálně účinná…

I zázraky je ovšem nutné podporovat, a tak mě kosmetička po kúře vyzbrojila ještě následujícími radami, které jsem pečlivě dodržovala:

→ Po Korneoterapeutickém ošetření není dobré minimálně 2 až 3 hodiny mýt ošetřená místa vodou.

→ Po dobu nejméně 72 hodin je nezbytně nutné vyhnout se opalování, rychlému střídání teplot okolního prostředí (sauna, pára…), nadměrné fyzické námaze a také konzumaci ostrých kořeněných jídel a kyselého ovoce.

– Po dobu kúry je třeba se vyhnout cílenému opalování, tedy přímému slunečnímu záření, včetně UVA a UVB lamp.

→ Je nutné používat ochranné přípravky s odpovídajícím SPF, a to minimálně během celé korneoterapeutické kúry.

→ Pro udržení optimálního výsledku po ošetření je třeba používat kosmetické přípravky podporující elasticitu a hydrataci kůže.

→ Minimálně 14 dní po ošetření je nutné jemně čistit ošetřené oblasti a vyhnout se jakémukoliv scrubbingu nebo gumáži.

→ Zároveň se nedoporučuje používat jakákoliv farmaceutika a kosmetiku bez předchozí odborné konzultace.

→ Zásadou je používat výhradně kosmetické přípravky doporučené kosmetičkou provádějící ošetření.

Zajímavost o korneoterapii

Tato metoda vychází z vědeckého oboru zvaného korneoterapie, což je věda zaměřující se na preventivní korekci a obnovu poškozeného stratum corneum (nejsvrchnější vrstvy kůže). Jejím zakladatelem byl slavný americký dermatolog Albert Kligman, který jako první prokázal, že stratum corneum není jen konglomerací "mrtvých" buněk, ale "živou" strukturou, a plní tak životně důležitou bariérovou funkci.

Napsala a vyzkoušela za vás: Zuzana Rybářová, redaktorka Inspirace Essenté korneoterapeutické kúry

https://inspirace.essente.cz/korneoterapeuticky-peeling-resi-vrasky-pigmentove-skvrny-i-akne/


 

Salon

Majitel/provozovatel:

VERONIKA STROPKOVÁ

IČO 06331149


NAVŠTIVTE NÁS

Za Mlýnem 1223/55

750 02  Přerov

(nad veterinou) 1.patro u dveří venku je zvonek

TELEFON

SMS +420 604 928 324 (raději SMS)

NAPIŠTE NÁM

kosmetika.veronika@post.cz

Otevírací doba

PONDĚLÍ - PÁTEK

dle objednávek

SOBOTA

zavřeno

NEDĚLE

Zavřeno

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!